Podsumowanie „Programu Domowych Detektywów”

W poniedziałek 20 czerwca i we wtorek 21 czerwca pod znakiem dobrej zabawy i kreatywnej edukacji odbyło się podsumowanie dwóch edycji programów rekomendowanych „Program Domowych Detektywów – Jaś i Małgosia na tropie”.
Jego celem było poszerzanie wiedzy dzieci na temat alkoholu, skutków jego spożywania – zarówno społecznych jak i zdrowotnych, a tym samym opóźnianie wieku inicjacji alkoholowej i świadomego kontaktu z tą używką. Dzieci rozwijały swoje umiejętności psychospołeczne, uczyły się empatii, współpracy oraz radzenia sobie z negatywnymi emocjami.
Oba spotkania podsumowujące obfitowały przede wszystkim w zadania, które opracowywały dzieci, a do ich realizacji zapraszały rówieśników oraz rodziców. Było dużo śmiechu, zabawy i zdrowej rywalizacji. Dzieciaki przy okazji mogły zobaczyć, że można świetnie spędzić czas w oderwaniu od smartfonów, komputera czy internetu, a zabawa z rówieśnikami może być bardzo wciągająca i pełna emocji. Dorośli natomiast mogli podpatrzyć prace swoich pociech i wspólnie z nimi beztrosko się bawić. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki.
W przerwach zajęć dzieci miały okazję wykazać się zręcznością i aktywnością ruchową na torze przeszkód i ściance wspinaczkowej w sali sportowo – rekreacyjnej MIMI TOREK.
Program realizowany był przez Centrum Rozwoju Lokalnego dla uczniów klas czwartych w ostrowieckich publicznych szkołach podstawowych – PSP nr 1 oraz PSP nr 7
To top