Nauka oszczędzania – warsztaty w MBP

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną po raz kolejny zorganizowało warsztaty dla dzieci „OD KIESZONKOWEGO DO BUDŻETU DOMOWEGO”. Tym razem uczestniczyło w nim ośmioro dzieci z Domu Dziecka w Małachowie, a warsztaty poprowadziła Aleksandra Pastuszka – specjalista ds. obsługi inwestorów i przedsiębiorczości w Centrum Rozwoju Lokalnego.

Zajęcia objęły tematykę związaną z pieniądzem, jego historią i rolą, jaką dziś pełni w życiu gospodarczym i społecznym. Dzieci poznały takie terminy jak: waluta, bilon, banknot, moneta czy barter. Najważniejsza częścią zajęć była nauka oszczędzania i efektywnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Dzieciaki poznały „metodę trzech słoików”, a ich zadaniem było przygotowanie etykiet na swoje słoiki według własnych pomysłów. Metoda, w której każdy słoik ma swoje zadanie w procesie gospodarowania budżetem (środki na podarki, wydatki codzienne oraz na poważniejszy zakup np. rower lub smartfon) w atrakcyjny sposób łączy w sobie zadanie oszczędzania pomysłowością i kreatywnością dzieci.

Podsumowaniem zajęć był quiz wiedzy o pieniądzu, w którym – pomimo niełatwych pytań – każde z dzieci zgromadziło punkty, co świadczy o tym, że dzieci pracowały z uwagą, motywacją i chętnie brały aktywny udział w proponowanych zadaniach, grach i zabawach.

Jako nagrodę za aktywność i zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały zestawy upominków i gadżetów CRL

Za pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz realizacji warsztatów pragniemy serdecznie podziękować Dyrektorowi Panu Pawłowi Górniakowi oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

To top