„Od kieszonkowego do budżetu domowego” – bezpłatne warsztaty dla dzieci

We czwartek 28 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty dla dzieci „Od kieszonkowego do budżetu domowego”. Zajęcia poprowadziła Aleksandra Pastuszka – specjalista ds. obsługi inwestorów i przedsiębiorczości w Centrum Rozwoju Lokalnego. Dziesięcioro uczestników poznawało tajniki oszczędzania oraz korzyści płynące z planowania swoich wydatków, a także poznawało pieniądze, podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi takie jak: nominał, waluta, awers i rewers, banknot czy bilon.
Czas płynął przyjemnie i szybko przy zabawach edukacyjnych i zadaniach, które dzieci wykonywały chętnie i z zaangażowaniem. Kulminacją zajęć było zapoznanie dzieci z „metodą trzech słoików” czyli sposobem na efektywne i przemyślane zarządzanie własnym kieszonkowym z wykorzystaniem samodzielnie przygotowanych „słoików – skarbonek”.
Każdy z uczestników otrzymał zestaw gadżetów CRL, a najlepsi zostali dodatkowo nagrodzeni drobnymi upominkami. Okazało się, że ciekawe i atrakcyjne połączenie zabawy z edukacją pozwala z pożytkiem i przyjemnością zagospodarować nawet wakacyjny czas.
Za pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz realizacji działania pragniemy serdecznie podziękować Dyrektorowi Panu Pawłowi Górniakowi oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej!
To top