Sportowa sobota ze zdrowiem i profilaktyką

Sobota minęła pod znakiem promocji zdrowego stylu życia z wykorzystaniem sportowej aktywności połączonej z troską o zdrowie.

Do południa w Ośrodku Wypoczynkowym „Gutwin” odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe Ostrowieckich Szkół Podstawowych pod hasłem: „Aktywnie i bez uzależnień”, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współorganizacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Centrum Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oprócz emocji związanych z rywalizacją na dystansach uczestnicy oraz kibice mogli skorzystać z oferty zaprezentowanej na stoisku profilaktycznym CRL – w tym konkursów i quizów o tematyce profilaktycznej i prozdrowotnej. Dla uczestników przygotowano nagrody oraz upominki i gadżety.

Po południu natomiast na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Żeromskiego odbył się Piknik „Dzień dla zdrowia”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w ramach akcji „Akademia Pełna Zdrowia”, realizowanej pod patronatem starosty Marzeny Dębniak.

Osoby odwiedzające piknik mogły zmierzyć między innymi ciśnienie krwi, poziom cukru, wykonać cytologię i mammografię. Porad dotyczących uzależnień  udzielali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, a Komenda Powiatowa Policji przygotowała alkogogle i bardzo dużo porad dla pieszych i kierowców. Wolontariusze z CKZiU oraz Stowarzyszenia „Lokalni humanitarni” promowali akcję związaną z poszukiwaniem potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Oprócz badań i porad zostały przygotowane także atrakcje dla najmłodszych: kreatywne zabawy, ćwiczenia ruchowe, pokaz pomocy przedmedycznej oraz występy artystyczne.

Wśród instytucji, które miały na pikniku swoje stoisko profilaktyczne było także Centrum Rozwoju Lokalnego. Pracownicy CRL zaproponowali odwiedzającym konkursy i quizy o tematyce profilaktyki uzależnień, dla najmłodszych były kolorowanki i krzyżówki związane z tematyką pikniku. Oczekiwały nagrody oraz upominki, a nawet możliwość własnoręcznego wykonania pamiątkowej bransoletki!

To top