„Dzisiaj uczeń, jutro przedsiębiorca!” – kolejna odsłona warsztatów dla ósmoklasistów

Centrum Rozwoju Lokalnego wspiera uczniów ostrowieckich publicznych szkół podstawowych w zdobywaniu podstawowej wiedzy oraz umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Dyrektor Agnieszka Rogalińska przywitała młodzież z klasy 8 a, z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej, którzy zainaugurowali cykl bezpłatnych warsztatów pn. ,,Dzisiaj uczeń, jutro przedsiębiorca!”. Zajęcia skierowane są do wszystkich uczniów klas ósmych ostrowieckich publicznych szkół podstawowych. Zespół specjalistów z Działu Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorczości w składzie: Łukasz Kot, Aleksandra Pastuszka oraz Marcin Sztaba, będzie odkrywał przed młodymi świat przedsiębiorczości w zakresie odpowiednim, aby ułatwić dokonywane w przyszłości wybory edukacyjno-zawodowe.
Podczas każdego warsztatu, w zespołach uczniów, będą powstawały mini biznesplany przedstawiające pomysły biznesowe, które można zrealizować na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone
W ramach warsztatów każda klasa odbędzie wizytę studyjną w jednej z firm zlokalizowanych w Kompleksie Centrum Przedsiębiorczości i Aktywizacji Zawodowej przy ul. Sandomierskiej 26A w Ostrowcu Świętokrzyskim po to, aby posłuchać i zobaczyć jak powstają i funkcjonują przedsiębiorstwa.
To top