Ogólnopolski Tydzień Kariery w Centrum Rozwoju Lokalnego

W dniach 17 – 23 października 2022 r. w całej Polsce odbywał się po raz kolejny Ogólnopolski Tydzień Kariery. W organizacje wydarzenia włączyło się Centrum Rozwoju Lokalnego. We współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w piątek pracownicy CRL przeprowadzili warsztaty dla młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1.

Spotkanie poświęcone było budowaniu swojej ścieżki kariery zawodowej oraz budowaniu postaw przedsiębiorczości. Zajęcia poprowadzili: Lidia Żak – doradca zawodowy MCK OHP, a z ramienia CRL Łukasz Kot – kierownik Działu Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorczości oraz Marcin Sztaba – specjalista ds. obsługi inwestorów i przedsiębiorczości. Podczas zajęć przybliżono młodzieży zagadnienia związane z zakładaniem i prowadzeniem własnej firmy, pozyskiwaniem środków na działalność oraz oferta CRL jako jednostki publicznej, której zadania to m. in.: jest wsparcie przedsiębiorców i promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. W ramach spotkania młodzież mogła się też dowiedzieć jak pomysł na biznes przekształcić w efektywny, dobrze skonstruowany biznesplan, a co za tym idzie  – pozyskać środki na uruchomienie własnej firmy.

Po warsztatach młodzież udała się na wizytę studyjną w Inkubatorze Przedsiębiorczości, gdzie zwiedziła jedną z działających tam ostrowieckich firm – P. W. TS Damian Nowak m. in. szyjącą pokrowce na meble ogrodowe.

Foto: Lidia Żak, OHP

To top