Cykl szkoleń pn. „Ostrowczanin na swoim” rozpoczęty!

W ubiegłym tygodniu w Centrum Rozwoju Lokalnego rozpoczęliśmy realizację pierwszej edycji szkoleń pn. „Ostrowczanin na swoim”. Udział w zajęciach wzięło 30 osób, mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, osób chcących pracować na swoim. Program obejmował 2 dni – 8 godzin zajęć motywacyjnych, kształtujących postawę przedsiębiorczą, oraz 8 godzin poświęconych zagadnieniom prawny i praktycznym związanym z uruchomieniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Zajęcia szkoleniowe prowadzone były z uwzględnieniem poszczególnych grup uczestników: Doświadczeni na Swoim (osoby w wieku 50+), Młodzi na Swoim (osoby w wieku do 29 roku życia) oraz Seniorzy na Swoim (emeryci, którzy chcą być aktywni i realizować się zawodowo).

W trakcie szkoleń uczestnicy rozwijali kompetencje osobiste niezbędne do prowadzenia biznesu oraz uzyskali praktyczną wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Kolejne szkolenia już w grudniu 2022 roku. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisów – wystarczy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy w siedzibie Centrum Rozwoju Lokalnego. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje, w tym zasady rekrutacji, regulamin, program oraz terminy szkoleń dostępne są na stronie internetowej www.crl.ostrowiec.pl oraz w naszej siedzibie.

Szkolenia pn. „Ostrowczanin na swoim” są realizowane w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz w sferze lokalnej administracji publiczne.

 

To top