CRL na Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, by zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Coroczne obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych są okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji i aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym.

Z tej okazji w minioną sobotę  podopieczni Stowarzyszenia „Tacy Sami” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych obchodzili swoje święto.

W imprezie uczestniczyło ponad sto osób, a w jej organizację, zaangażowali się członkowie zarządu Stowarzyszenia: Zofia Górczyńska, Marian Dulęba, Bogusława Lipińska, Edyta Śmieszek, Irena Grudniewska, Ewa Masłoń, Kamil Kutryba oraz prezes honorowy Jan Jurasz.

Spotkanie było także okazją do wizyty św. Mikołaja – w tej roli doskonale odnaleźli się przyjaciele Stowarzyszenia, w tym dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego pani Agnieszka Rogalińska, którzy przybyli ze słodkimi niespodziankami i gadżetami.

Święto zainaugurowała zabawa taneczna.

To top