Fundacja STOCZNIA zaprasza do Wydziału Innowacji

Fundacja STOCZNIA zaprasza do udziału w Wydziale Innowacji, czyli cyklu zajęć edukacyjno-rozwojowych dla innowatorów i innowatorek społecznych organizowanych przez Fundację Stocznia. Będzie ciekawie, rozwojowo i sieciująco.

Kogo zapraszamy do Wydziału innowacji?

Jeśli jesteś innowatorem lub innowatorką społeczną, to ten cykl zajęć jest właśnie dla Ciebie! Wydział Innowacji to nic innego jak cykl edukacyjnych i sieciujących spotkań osób, które już jakiś czas pracują nad swoją innowacją społeczną, ale chcą się dalej rozwijać i uczyć.

Do czego zapraszamy?

Jeśli czujesz, że już wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz jeszcze, w którym kościele, to znaczy, że Wydział Innowacji jest właśnie dla Ciebie. Spotkamy się w gronie innowatorów i innowatorek, którzy swoje pierwsze kroki w świecie innowacji mają za sobą. Pokażemy, że czasem to normalne, że zaczynamy wątpić w swoje innowacje, albo w to co robimy. Ważne, że w świecie innowacji społecznych nigdy nie jesteśmy sami, że takie wątpliwości napotyka na swojej drodze każdy, a najważniejszy jest sposób radzenia sobie z nimi. I plan na dalsze działania.

Czy rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości związane ze światem innowacji? Pewnie nie, ale próbować warto 😉 To co na pewno “zabierzesz ze sobą”, to świeże spojrzenie na metody komunikacji ze światem o swojej innowacji i historie, które napędzą Cię do dalszego działania.

Kiedy?

Zaplanowano trzy spotkania:

I zjazd: 27-28 stycznia 2023 (piątek, sobota)

II zjazd: 16-18 lutego 2023 (czwartek-sobota) – przyjazd 16.02 po południu, wyjazd 18 po południu

III zjazd: 9-11 marca 2023 (czwartek-sobota) – przyjazd 9.03 po południu, wyjazd 11.03 po południu

Gdzie?

Będziemy się spotykać w podwarszawskim Folwarku Badowo. Zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie.

Dla osób jadących z Warszawy zorganizujemy też wspólny transport, a wszystkim podróżującym samodzielnie zwrócimy koszty podróży.

O programie, czyli co się będzie działo?

Program Wydziału Innowacji to tylko w minimalnym stopniu wykłady czy prezentacje, lecz przede wszystkim praca na „żywym organizmie”: innowacji każdego z uczestników i uczestniczek oraz indywidualne spotkania z tutorami i tutorkami.

I Zjazd

W czasie pierwszego spotkania znajdziemy czas na to, by się poznać: dosłownie i w przenośni. Poznają się uczestnicy i uczestniczki między sobą, zapoznają się z tutorami i tutorkami, ale będziemy też poznawać samych siebie jako innowatorów i innowatorki oraz swojej innowacje. Trochę tajemniczo? Niekoniecznie! Spróbujemy rozpoznać swoje najmocniejsze strony, kompetencje i to jak rozwijać się dalej. Dowiemy się jak to się stało, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i jakie działania nas do tego doprowadziły.

II Zjazd

Na początek będzie troszkę teorii: o retro innowacjach, ale też o tym dlaczego w ogóle są potrzebne innowacje społeczne. Porozmawiamy również o tym jak i dlaczego „rozbijają się” innowacje, a przede wszystkim w jaki sposób tego uniknąć. Będziemy też uczyć i ćwiczyć się w rozwijaniu swojej innowacji i w tym, jak włączać w nią inne osoby.

III Zjazd

W czasie trzeciego spotkania skupimy się na przyszłości innowacji, co – jak nie trudno zgadnąć – łączy się też z wyzwaniem dotyczącym modelu finansowania i pozyskiwaniem funduszy, ale też z lepszym komunikowaniem i promowaniem innowacji. Na koniec podsumujemy wykonaną pracę i wspólnie spędzony czas.

Niebawem przedstawimy szczegółowy program wszystkich zjazdów.

Kto będzie prowadził zajęcia i warsztaty oraz wspierał indywidualnie?

Do prowadzenia zajęć zaprosiliśmy osoby, która mają duże doświadczenie w praktyce rozwijania innowacji, ale też takie, które są specjalistami i specjalistkami w poszczególnych tematach ważnych z perspektywy innowacji społecznych. Są wśród nich:

  • Dorota Setniewska, która od lat zajmuje się komunikacją i promocją działań społecznych;
  • Maria Makowska i Justyna Józefowicz, które są doświadczonym trenerkami zajmującymi się m.in. kompetencjami przydatnymi w działaniach społecznych
  • Kuba Wygnański i Zofia Komorowska z Fundacji Stocznia mający doświadczenie w rozwijaniu innowacji społecznych i wspieraniu innowatorów i innowatorek.

Pozostałe osoby prowadzące jeszcze potwierdzamy, więc tę listę będziemy sukcesywnie rozbudowywać.

Do współpracy zaprosiliśmy także doświadczonych innowatorów i innowatorki, którzy jako tutorzy będą indywidualnie wspierać uczestników Wydziału. Będą się z nimi spotykać i pomagać w rozwoju. Nad ich pracą będzie czuwał doświadczony tutor Piotr Todys.

Jak się zgłosić?

Jeśli chcesz być częścią Wydziału Innowacji wypełnij formularz, który znajduje się tutaj.

Na zgłoszenia czekamy do środy 11 stycznia 2023. W piątek 13 stycznia poinformujemy, czy zapraszamy Cię na nasz Wydział. W przypadku wątpliwości będziemy jeszcze prosili o dodatkowe, onlajnowe spotkanie.

Zasady uczestnictwa

  1. Wydział Innowacji to spójna całość, dlatego poza bardzo wyjątkowymi sytuacjami losowymi uczestnicy i uczestniczki są zobowiązani do udziału we wszystkich trzech zjazdach.
  2. Udział w Wydziale Innowacji jest bezpłatny dla jego uczestników i uczestniczek.
  3. Organizator Wydziału Innowacji pokrywa koszty związane z dojazdem na poszczególne zjazdy oraz wyżywienia i noclegów uczestników i uczestniczek.
  4. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje udziału w Wydziale Innowacji. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 20 osób, które zaprosimy na spotkania. W naszym wyborze będziemy się kierować tym, czy osoba zgłaszająca ma już praktyczne doświadczenie rozwijania swojej innowacji, na ile jest świadoma wyzwań, z którymi się mierzy oraz tego, na ile udział w naszym cyklu ma szansę jej/jemu pomóc w dalszej pracy i aktywności.

Więcej informacji

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, pisz lub dzwoń śmiało do Agnieszki Kalinowskiej z Fundacji Stocznia, która organizuje Wydział Innowacji (akalinowska@stocznia.org.pl , 728 469 606).

To top