Uwaga przedsiębiorcy! Aktywacja profilu PUE – dzień otwarty w ZUS

Od 1 stycznia każdy płatnik składek ma ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Termin upłynął 30 grudnia 2022 r.

W związku z tym, że wielu przedsiębiorców nie dopełniło tego obowiązku ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim organizuje Dzień Otwarty w dniu 21 stycznia. W godz. 8.00 – 13.00 pracownicy ZUS będą świadczyć pomoc w aktywacji konta PUE.

Konto na platformie ułatwia m.ni. kontrolę stanu swoich rozliczeń z ZUS, umożliwia załatwienie spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi poprzez kontakt z odpowiednimi urzędami w formie elektronicznej, mogą samodzielnie tworzyć dokumenty z danymi z ZUS celem przekazania go np. do banku lub urzędu.

Dodatkowo w lutym planowane jest uruchomienie usługi automatycznej autoryzacji profili z wykorzystaniem strony www.zus.pl.

Wszystkim przedsiębiorcom, którzy dotychczas nie aktywowali konta PUE zapraszamy do skorzystania z oferty i pomocy ZUS w Dniu Otwartym oraz do kontaktu z Inspektoratem ZUS w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie uzyskają bezpłatną pomoc w dopełnieniu tego obowiązku.

Dzień Otwarty w ZUS – 21 stycznia 2023 r., godz. 8.00 – 13.00

 

To top