„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2023”

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego zaprasza szkoły oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu do udziału w kolejnej już,  XI edycji projektu i konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2023”.

Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro.pl sp. z o.o.

Konkurs objęty został patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Zagadnienia związane z mądrym i bezpiecznym użytkowaniem zasobów Internetu są ciągle ważnym obszarem edukacji dzieci i młodzieży. Wśród głównych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 znalazło się: „Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych”.

Tematyka jedenastej edycji projektu w roku szkolnym 2022/2023 związana jest z wymienionymi wyżej zagadnieniami oraz z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 „Działajmy razem!”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje w tym Regulamin Konkursu dostępne są na stronie konkursu (TUTAJ)

To top