„Dzisiaj uczeń, jutro przedsiębiorca!” – zakończenie warsztatów dla 8-klasistów

W czwartek 9 marca zakończono cykl warsztatów z przedsiębiorczości pn. ,,Dzisiaj uczeń, jutro przedsiębiorca!”. Warsztaty dedykowane były uczniom klas ósmych wszystkich publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym roku szkolnym było to aż 34 klasy – 526 uczniów
Celem zajęć było przekazanie młodym ludziom podstawowej wiedzy w zakresie przedsiębiorczości, krzewienie postaw przedsiębiorczych oraz pracy zespołowej. Innym ważny celem była promocja Ostrowca Świętokrzyskiego, jako dobrego miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej.
Podczas warsztatów młodzież dowiadywała się, w jaki sposób szukać pomysłu na własny biznes, jakie są zalety i wady prowadzenia działalności gospodarczej, uczyli się analizować szanse planowanego biznesu, dowiadywali się skąd pozyskiwać środki na start. Kulminacyjnym momentem zajęć było tworzenie przez kilkuosobowe zespoły mini biznesplanów – pomysłów biznesowych, które można zrealizować w Ostrowcu Świętokrzyskim. Powstało aż 112 mini biznesplanów. Najlepsze z nich już niedługo zostaną nagrodzone.
Po warsztatach każda klasa udała się na wizytę studyjną do jednego z przedsiębiorców działających w kompleksie Centrum Przedsiębiorczości i Aktywizacji Zawodowej przy ul. Sandomierskiej 26A w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kompleks administrowany jest przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Swoje zakłady pracy zaprezentowali uczniom:

  • Pan Damian Nowak, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,TS” Damian Nowak,
  • Pan Janusz Jop, ,,BAXFOR”,
  • Piotr Ruszkiewicz, Mechanika Pojazdowa.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom warsztatów, dyrekcji szkół podstawowych za zgłoszenie swoich podopiecznych do udziału w warsztatach, nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami w czasie zajęć oraz przedsiębiorcom, którzy otworzyli drzwi swoich firm przed młodzieżą – solą naszej ostrowieckiej ziemi.
Podziękowania należą się również osobom, bez których warsztaty nie mogłyby się odbyć – pracownikom Działu Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorczości: Oli, Marcinowi i Łukaszowi, którzy poprowadzili zajęcia.

To top