Wizyta studyjna w ramach Sieci Wymiany Doświadczeń „EMPIRIE”

W dniach 1-2 marca 2023 r. przedstawiciel Centrum Rozwoju Lokalnego Łukasz Kot udał się z wizytą studyjną do Zabrza w ramach Sieci Wymiany Doświadczeń ,,EMPIRIE”. Sieć składa się z miast, które otrzymały dofinansowanie w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ostrowiec Świętokrzyski jest jednym z tych miast i realizuje projekt ,,Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Organizatorem wizyty był Związek Miast Polskich wraz z Miastem Zabrze.
Główne obrady i dyskusje dotyczyły wsparcia startupów w małych i średnich miastach na przykładzie Zabrza. Pan Janusz Dramski, startup oficer w Zabrzu, w sposób merytoryczny przedstawił działania miasta w tym zakresie. Wystąpienie było bardzo inspirujące, szczególnie dla przedstawicieli miast dopiero zaczynających swoją przygodę z tym ważnym tematem.
Była również mowa o przyciąganiu do miast inwestorów poprzez dostarczanie im terenów, działek, na których mogą budować hale produkcyjne, magazynowe i rozwijać swoje biznesy. Zabrze stworzyło Strefę Ekonomiczną zajmującą obszar 171 hektarów, należącą do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedstawiciel CRL miał okazję na własne oczy zobaczyć zabrzańską Strefę Ekonomiczną i uczestniczyć w wizycie studyjnej w największej fabryce na tym terenie należącej do firmy Weber, która produkuje grille.
Było ciekawie, owocnie i, co najważniejsze, inspirująco. Brawa dla organizatorów – wszystko było dopięte na ostatni guzik!

To top