CRL na Regionalnych Targach Pracy

Kolejny raz w hali sportowej III. Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego odbyły się Regionalne Targi Pracy zorganizowane przez ostrowiecki Powiatowy Urząd Pracy. Tradycyjnie – jak co roku – na zaproszenie PUP wzięło w nim udział Centrum Rozwoju Lokalnego.

W targach wzięło udział blisko 40 wystawców – w tym instytucje rynku pracy, placówki i jednostki szkoleniowe  i edukacyjne oraz lokalne firmy poszukujące pracowników i przedstawiające uczestnikom oferty zatrudnienia.

Centrum Rozwoju Lokalnego na swoim stoisku przedstawiło ofertę szkoleń i doradztwa z zakresu przedsiębiorczości – zwłaszcza dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej z możliwością wsparcia ze środków publicznych, ale także współpracy z organizacjami pozarządowymi czy wsparcia z zakresu profilaktyki uzależnień – działaniami istotnymi z punktu widzenia aktywności społecznej czy powrotu na rynek pracy.

Zainteresowanie ofertą CRL było spore, odwiedziło je blisko 100 osób, z czego z ok. siedemdziesięcioma pracownicy CRL odbyli krótkie rozmowy konsultacyjne i informacyjne. Ponadto Jako nowa funkcjonująca od niespełna 1,5 roku jednostka, Centrum stało się rozpoznawalną marką na terenie Ostrowca. Dzisiejsze targi stanowiły też znakomitą okazję do nawiązania relacji i kontaktów
z przedsiębiorcami oraz innymi instytucjami zajmującymi się aktywizacją zawodową i promocją przedsiębiorczości wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego.

To top