„Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę” – konferencja Amnesty International Polska

Amnesty International Polska zaprasza 20 maja 2023 roku do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie na konferencję „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”, poświęconą tematowi przemocy ze względu na płeć w przestrzeni online.

Doxxing, astroturfing, flaming – brzmi obco? Niestety nie powinno. Ujawnianie danych, manipulacja, agresywne wiadomości to tylko niektóre z przykładów cyberprzemocy, z którymi spotykać się można na co dzień w sieci i które dotykają miliony osób na całym świecie, przede wszystkim młode kobiety.

Jak przeciwdziałać przemocy wobec kobiet i dziewcząt w internecie? Dlaczego przemoc w sieci jest tak powszechna? Jak osoby indywidualne, instytucje publiczne, sektor prywatny i organizacje społeczne mogą jej przeciwdziałać? Między innymi na te tematy będą poruszane podczas organizowanej przez Amnesty International Polska konferencji „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”, która odbędzie się 20 maja br. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, którym tematyka cyberprzemocy ze względu na płeć nie jest obojętna – nauczycielki i nauczycieli, przedstawicieli świata akademickiego, organizacji społecznych, instytucji publicznych i sektora prywatnego oraz młodzież.

Program konferencji:

9.30 – 10.00: rejestracja osób uczestniczących
10.00 – 10.45: „Polska 2023 – najważniejsze wyzwania w obszarze praw człowieka” – wykład dr Hanny Machińskiej
11.00 – 13.00: prezentacja badań i kampanii Stowarzyszenia Amnesty International w temacie przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć
13.00 – 14.00: wegański poczęstunek
14.00 – 15.00: „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę” – panel dyskusyjny

Paneliści i panelistki:
dr Grzegorz Wrona – przedstawiciel Polski w Grupie Ekspertów Rady Europy ds. działań przeciwko przemocy wobec kobiet (GREVIO)
Sandra Grzelaszyk – aktywistka Amnesty International zaangażowana w działania na rzecz równości płci, również w sieci
dr. Zuzanna Warso – dyrektorka ds. badań w Open Future Foundation, współautorka raportu „Cyberprzemoc wobec kobiet”
Moderacja:
Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska

15.00 – 16.30: warsztaty edukacyjne o typach cyberprzemocy ze względu na płeć, jej skutkach i metodach przeciwdziałania (na warsztaty obowiązuje osobna rejestracja, liczba miejsc ograniczona)
16.30 – 16.45: podsumowanie i zamknięcie konferencji

Wydarzeniu będzie towarzyszyć akcja artystyczna z Miss Dorys poświęcona przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć.

Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego (TUTAJ). Ostateczny termin zgłoszeń to 13 maja 2023 roku. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Stowarzyszenie Amnesty International pokrywa koszty dojazdu z/na konferencję 2 klasą środkami transportu publicznego.

Uwaga: Program konferencji może ulec zmianie, nie zmienią się godziny rozpoczęcia i zakończenia wydarzenia.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu „Stop online violence against women and girls by chANging attituDes and Behaviour of Young people through huMan rights Education”. Grant Agreement: 101005641 — STAND BY ME — REC-AG-2020 / REC-RDAP-GBV-AG-2020.

To top