CRL na Pikniku Rodzinnym

W sobotę 20 maja 2023 r. na ostrowieckim Rynku odbyła się II edycja Pikniku Rodzinnego, który zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Centrum Rozwoju Lokalnego włączyło się w organizację imprezy, a na płycie Rynku stanęło stoisko CRL.

W imprezie wzięły udział władze samorządowe, a swoje stoiska wystawiły jednostki powiatowe i gminne, placówki edukacyjne, organizacje pozarządowe, służby mundurowe, rady osiedlowe oraz placówki wsparcia – domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej. Nie zabrakło oczywiście oferty dla dzieci – dmuchańców i mini – placów zabaw.

Na stoisku CRL można było zapoznać się z ofertą jednostki skierowaną do osób zainteresowanych założeniem i prowadzeniem własnej firmy, wsparciem dla przedsiębiorców oraz ofertą edukacyjną z zakresu profilaktyki uzależnień i przedsiębiorczości, przygotowaną dla uczniów ostrowieckich szkół.

Moc atrakcji przygotowano też dla najmłodszych – gry, konkursy dotyczące wiedzy o profilaktyce, zagadki logiczne, rebusy czy krzyżówki, a dla najmłodszych kolorowanki. Uczestnicy za prawidłowe wykonanie zadań otrzymywali nagrody i drobne upominki, a chętnych było naprawdę wielu. Ponadto na stoisku „artystyczno – rękodzielniczym” można było namalować sobie barwny wzorzysty tatuażyk albo przygotować samodzielnie pod kierunkiem specjalisty rękodzielnika bransoletkę z kolorowych koralików.

Stoisko cieszyło się sporą popularnością, dzieci i młodzież- ale i dorosłych nie wyłączając – chętnie brały udział w konkursach i zabawach. Była okazja, aby miło i przyjemnie, a przede wszystkim rodzinnie spędzić czas. Zgodnie z zasadą – „bawiąc – uczyć, ucząc – bawić” każdy uczestnik miał okazję czegoś się nauczyć, dowiedzieć więcej na temat przedsiębiorczości i profilaktyki, a dla dorosłych była to okazja to zorientowania się w działaniach Centrum związanych z promocją przedsiębiorczości.

 

To top