CRL na Dniach Ostrowca 2023

Dni Ostrowca to impreza, która wpisała się już w kalendarz wydarzeń lokalnych. Oprócz koncertów, pokazów oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych swoje „5 minut” mają także jednostki organizacyjne i spółki gminne oraz powiatowe. Jest to okazja, aby przybliżyć ich ofertę, spotkać się z mieszkańcami w innych okolicznościach niż codzienne relacje służbowe.

Taka okazja nadarzyła się w sobotę 26 sierpnia. Na stadionie MOSIR przy ul. Świętokrzyskiej mieszkańcy Ostrowca  Świętokrzyskiego mogli zwiedzić stoiska jednostek budżetowych gminy i powiatu, placówek oświatowych, spółek gminnych oraz organizacji pozarządowych.

Nie mogło zabraknąć również stoiska Centrum Rozwoju Lokalnego wraz z załogą w pełnej gotowości i mobilizacji. Na stoisku można było nie tylko dowiedzieć się więcej o ofercie jednostki, ale przede wszystkim miło spędzić czas. W Kąciku dla Ambitnych i Przedsiębiorczych była szansa spróbować swoich sił w niekonwencjonalnej „Zgaduj – zgaduli” na temat przedsiębiorczości, pogimnastykować szare komórki rozwiązując krzyżówki i rebusy, w nagrodę otrzymując fajny gadżet lub upominek. Pod kierunkiem Doświadczonego Rękodzielnika można było zrobić sobie własną oryginalną bransoletkę z koralików lub skorzystać z usług Dynamicznego Studia Tatuażu „Pod Namiotem” i sprawić sobie tymczasowy, ale za to bajerancki tatuaż. Ponadto każdy chętny mógł wzmocnić się porcją pop-cornu prosto z maszyny. Wszystko to bezpłatnie – jedynie w cenie uśmiechu i dobrej zabawy.

Na stoisku CRL oprócz dobrej zabawy, promowane były przede wszystkim działania jednostki. Udzielane były informacje na temat Centrum Profilaktyczno-Edukacyjnego „Pod napięciem”, gdzie można znaleźć pomoc w zakresie profilaktyki uzależnień oraz uzyskać wsparcie specjalistów. Osoby zainteresowane wsparciem z dziedziny przedsiębiorczości – pozyskiwania środków na założenie lub rozwój własnej firmy – zachęcano do odwiedzenia Punktu Konsultacyjnego dla Przyszłego Przedsiębiorcy lub na spotkanie z doradcą w Dziale Obsługi Inwestorów i Przedsiębiorczości.

Chętnych było sporo, zwłaszcza przyciągał sam konkurs, którego uczestnicy brali potem udział w losowaniu cennych nagród – plecaków z niespodzianką. Warunkiem udziału było otrzymanie kuponu z numerkiem i pieczątki na ręku, no i obecność przy stoisku podczas losowania. Los okazał się łaskawy dla numerków 13 i 42, których właścicielom serdecznie GRATULUJEMY!

Stoisko przyciągnęło chętnych w szerokim przedziale wiekowym, choć najliczniejszą grupę stanowiły dzieci i młodzież. Także dorośli chętnie przygotowywali sobie bransoletki i sprawiali tatuaże. Zgodnie z zasadą „Bawiąc – uczyć; ucząc – bawić” najważniejsze było przyjemne, efektywne spędzenie wolnego czasu i dobra zabawa dla każdego.

Wszystkim osobom odwiedzającym, jak i zaangażowanym w zorganizowanie i pracę stoiska dziękujemy! Podziękowania kierujemy także do pogody, która choć kilka razy groziła, że zdezorganizuje zabawę, to jednak ostatecznie dopisała, dobrych humorów nie popsuła i pozytywnych emocji nie odebrała.

To top