Start naboru do konkursu „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” – PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczyna nabór wniosków do konkursu „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” finansowany z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Od 2 sierpnia do 25 października br. mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą zgłaszać projekty, których celem jest przyspieszenie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 poprzez automatyzację i robotyzację. Wysokość pojedynczego dofinansowania może wynieść nawet 3 mln zł.

Program stanowi niezwykle istotną inicjatywę, mającą na celu utrwalenie warunków sprzyjających biznesowej konkurencyjności. Konkurs „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP” jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW), który ma za zadanie wspierać rozwój Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach z obszarów Polski Wschodniej. Dofinansowanie z FEPW jest przeznaczone dla 6 województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz części mazowieckiego (bez Warszawy i przyległych powiatów), mając na celu podniesienie jakości życia w tych regionach Polski.

O dofinansowanie w ramach „Automatyzacji i robotyzacji w MŚP” mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.

Wsparcie można uzyskać na:

  • przeprowadzenie audytu technologicznego,
  • przeprowadzenie diagnozy cyfrowej dojrzałości przedsiębiorstwa,
  • opracowanie mapy drogowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0.

Refundacja obejmuje także działania inwestycyjne (zakup automatów, robotów, innych maszyn i urządzeń, oprogramowania) oraz pomoc w procesie instalacji i wdrożenia nabytych aktywów poprzez szkolenia i doradztwo.

Przedsiębiorcy mają szansę otrzymać dofinansowanie o wartości nawet do 3 mln zł na pojedynczy projekt. Dofinansowanie pokrywa aż do 85% wydatków w zależności od rodzaju wydatku i pomocy. Okres składania wniosków rozpoczął się 2 sierpnia i potrwa do 25 października tego roku.

Więcej informacji o konkursie oraz możliwość zgłoszeń znajduje się na stronie PARP.

To top