Automatyzacja i robotyzacja w MŚP – zasady naboru i oceny wniosków – webinarium PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza potencjalnych wnioskodawców (przedsiębiorstwa MŚP) do udziału w webinarium przybliżającym zasady naboru i oceny wniosków o dofinansowanie, składanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej – Automatyzacja i robotyzacja w MŚP.

Nabór wniosków i webinar skierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą w Polsce Wschodniej, obejmującej województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz mazowieckie z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego.

Działanie „Automatyzacja i robotyzacja” ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia dla MŚP w procesie transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Na przedsiębiorców czeka 100 mln zł.

Czym jest Przemysł 4.0?
Jest to koncepcja nowoczesnego podejścia do produkcji, oparta na wykorzystaniu zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji. Obejmuje zastosowanie inteligentnych systemów, analizy danych oraz robotyki w celu stworzenia inteligentnych fabryk i optymalizacji procesów produkcyjnych. Przemysł 4.0 dąży do zwiększenia efektywności, elastyczności i konkurencyjności przedsiębiorstw, umożliwiając im dostosowanie się do szybko zmieniających się warunków rynkowych i wymagań klientów.

Więcej informacji na temat webinarium, formularz rejestracyjny oraz program spotkania dostępny jest na stronie wydarzenia (TUTAJ)

Źródło: parp.gov.pl

To top