CRL dopingowało małych sportowców

We wtorek 17 października w Hali Widowiskowo – Sportowej KSZO przy ul. Świętokrzyskiej odbyła się III Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka. Zawody – stanowiące gminną kwalifikację na zawody powiatowe – zorganizowane zostały przez Klub Sportowy KSZO oraz Przedszkole Publiczne nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewięciu ostrowieckich przedszkoli składające się z 12 zawodników (5 chłopców i 5 dziewczynek oraz dwojga zawodników rezerwowych). Rywalizacja odbyła się w 4 konkurencjach: bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal i rzut woreczkiem do celu.

Centrum Rozwoju Lokalnego na zaproszenie pani Dyrektor PP nr 5 Jolanty Jeruzal miało okazję dopingować małych sportowców i nagrodzić najlepszych. Nasi Przyjaciele i Sąsiedzi z PP nr 5 starali się jak najlepiej wypaść, ale pozostałe zespoły również nie pozostawały w tyle. Poziom sportowych zmagań był wysoki, emocje nie ustępowały najlepszym olimpijskim zawodom.

Niezależnie od wyników rywalizacji podstawowy cel organizowania tych zawodów  – a są nimi przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia oraz przestrzegania zasad fair play w sporcie, a także rozwój sprawności fizycznej i umiejętności współpracy w zespole – zostały spełnione.  Najważniejsza była jednak dobra zabawa oraz świadomość znaczenia zdrowej i wyrównanej rywalizacji, w której zwycięstwo cieszy, a porażka motywuje do dalszej wytężonej pracy.

Kibicowaliśmy wszystkim sportowcom. Gratulujemy ZWYCIĘZCOM – reprezentacji Przedszkola Publicznego nr 11! Chylimy czoła przed pozostałymi, którzy choć zajęli dalsze miejsca, to postawili wygranym wysoko poprzeczkę.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość kibicowania małym sportsmenkom i sportsmenom! Jednocześnie trzymamy kciuki za sukces naszej drużyny z „jedenastki” w kolejnych zawodach – tym razem na szczeblu powiatowym!

 

To top