Handel w internecie – co warto wiedzieć – szkolenie w CRL

We wtorek 3 października w Centrum Rozwoju Lokalnego odbyło się kolejne bezpłatne  szkolenie z cyklu „ROZWIJAM ostrowiecki BIZNES”. Inicjatywa ta kierowana jest do przedsiębiorców z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a jej celem jest wsparcie w prowadzeniu firmy m. in. korzystaniu z nowych technologii, wdrażaniu w firmie nowych rozwiązań, prezentowanie ciekawych koncepcji w prowadzeniu własnego biznesu itp.

Szkolenie pod hasłem „Handel internetowy – vademecum debiutanta” dotyczyło dziedziny e-commerce oraz wykorzystania nowoczesnych środków komunikacji w procesie rozwijania firmy, otwierania się na nowe rynki i zdobywania większej grupy klientów.

Szkolenie prowadził Pan Jacek Piaseczyński – od 17 lat prowadzący swój biznes, ekspert od handlu w internecie i kwestii związanych z szeroko pojętym zjawiskiem „e-commerce”.

W trakcie szkolenia uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność firmy w internecie, czym różni się tzw. marketplace od fanpejdża i która forma może być skuteczniejsza, jakie czynniki wpływają na odbiór oferty firmy w Internecie i jak przyciągnąć klientów korzystając z dostępnych w internecie aplikacji i szablonowych rozwiązań.

Uczestnicy stanowili dość różnorodny przekrój użytkowników – od prawdziwych debiutantów, poprzez osoby prowadzące fanpejdże i strony dość krótko, przez co nie zdążyły one jeszcze przebić się do powszechnej świadomości klientów, aż po osoby z dużym doświadczeniem w kwestii marketingu internetowego, prowadzące firmowe konta i strony internetowe.

Każdy uczestnik znalazł coś dla siebie – doświadczeni mogli skonsultować swoje strony, zorientować w brakach z jednej, a w niepotrzebnych treściach z drugiej strony. Początkujący dowiedzieli się od czego zacząć, jaką formę marketingową wybrać i jak ją skutecznie realizować w internecie. Szkolenie było też okazją do wymiany doświadczeń, propozycji i sugestii co do zaprezentowanych przez uczestników stron i portali, czemu służyła otwarta forma szkolenia ułatwiająca dyskusję i swobodną wymianę poglądów.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego w ramach cyklu „ROZWIJAMY ostrowiecki BIZNES”. W planach kolejne bezpłatne szkolenia! Warto być na bieżąco, nie przegapić propozycji ani terminu i śledzić naszą stronę internetową oraz fanpejdż!

 

To top