Pół miliona złotych od mFundacji na edukację matematyczną w przedszkolach. Trwa III edycja programu grantowego „Rosnę z matematyką”

Trwa nabór wniosków w ramach III edycji programu dla przedszkoli pn. „Rosnę z matematyką”. Program jest przeznaczony dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym.

O dofinansowanie mogą ubiegać się także zespoły nieformalne, takie jak grupy nauczycieli przedszkolnych, edukatorów, przedszkolne rady rodziców, których partnerem jest organizacja pozarządowa. Organizatorem programu jest mFundacja.

W programie można ubiegać się o grant od 2 do 5 tys. zł na realizację działań edukacji matematycznej skierowanych do dzieci w wieku 3-7 lat, objętych edukacją przedszkolną.

Projekty muszą być zrealizowane między 15 stycznia a 30 czerwca 2024 r., powinny trwać od 2 do 4 miesięcy.

Mogą to być np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych.

Budżet tegorocznej edycji programu wynosi 500.000 zł.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 20 października 2023 r.

Fundacja mBanku (mFundacja) od 2014 roku realizuje strategię „m jak matematyka”, której celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji matematycznej.

Wydała pięć książek edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli („Dziecinnie prosta matematyka”, „Matematyka jest wszędzie” „Matematyka na zielono”, „Wielcy polscy matematycy”, Środek do celu”), prowadzi doroczny konkurs grantowy mPotęga, oraz konkurs dla studentów „Krok w przyszłość”.

Dotychczas na popularyzację matematyki i wsparcie edukacji matematycznej w Polsce przeznaczyła ponad 25 mln zł.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.mbank.pl/mfundacja/rosne-z-matematyka/program/

To top