Wsparcie rodziny w problemie uzależnienia – konferencja w Kielcach

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach o godz. 9.00 odbędzie się konferencja pt. ,,Rodzina z problemem uzależnienia – wsparcie rodziców w procesie profilaktyki i wychowania”. Organizatorami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy.

Konferencja skierowana jest do pedagogów, psychologów i wychowawców szkolnych oraz pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych z terenu województwa świętokrzyskiego, a jej tematem będzie problem uzależnienia w populacji dzieci i młodzieży. Podczas wydarzenia Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii zaprezentuje także wystawę prac swoich podopiecznych.

Program konferencji (pobierz)

W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy organizuje także kilka innych wydarzeń:

  • już 8 października zaprasza na Białą Niedzielę. W ramach wydarzenia w Centrum Zdrowia Psychicznego przy ul. Kusocińskiego 59 w Kielcach, w godzinach od 8.00 do 15.00, będzie można skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów z dziedziny psychiatrii i psychologii dorosłych. Do dyspozycji mieszkańców regionu świętokrzyskiego będą też psychologowie dziecięcy. Na taką wizytę nie trzeba się wcześniej umawiać, nie potrzeba też skierowania. Wystarczy po prostu przyjść. W ramach akcji, w dniu wydarzenia będzie można  zrelaksować się w specjalnym pokoju z muzykoterapią,
  • 9 października uczniowie Szkoły Branżowej w Kielcach poprowadzą warsztaty fryzjerskie dla podopiecznych ŚCP,
  • 10  października odbędą się warsztaty kosmetyczne z udziałem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy. Natomiast w kolejnych terminach zaplanowano zajęcia artystyczne z udziałem uczniów kieleckiego „Plastyka”,
  • 11 października pacjenci ŚCP będą uczestniczyć w koncercie zespołu APA, którego wokalistą jest Krzysztof KIS Kisiała.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (www.swietokrzyskie.pro)

 

To top