Firma bezpieczna cyfrowo – wideokonferencja w PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu: „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Spotkanie odbędzie się 13 listopada od godz. 10.00 w formie wideokonferencji, a jego tematem będzie „Firma bezpieczna cyfrowo – jak zwiększyć przewagę i zaufanie swojej firmy?”

Konferencja transmitowana będzie na stronie PARP. Udział w niej jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Eksperci z Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) oraz NASK zaprezentują nowy pogram edukacji i certyfikacji cyberbezpieczeństwa dla biznesu – Firma Bezpieczna Cyfrowo. Nowa inicjatywa ma być impulsem i motywem do tego, by polscy przedsiębiorcy zaczęli świadomie budować i podnosić swoje kompetencje w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m. in.:

  • jakie korzyści przyniesie program małym i średnim przedsiębiorstwom,
  • czy inwestycja w cyberbezpieczeństwo to dobra inwestycja dla MŚP
  • jak uchronić firmę przed cyberatakami.

W Polsce o bezpieczeństwo danych cyfrowych dba NASK, państwowy instytut badawczy, nadzorowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Do jego głównych zadań należą działania  związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu, czyli cyberbezpieczeństwa i ochrony użytkowników. NASK na bieżąco reaguje na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci w Polsce. Jedną z inicjatyw realizowanych przez NASK we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii jest wspomniany program Firma Bezpieczna Cyfrowo. Jego celem jest podnoszenie świadomości cyfrowych i cyberbezpieczeństwa wśród małych i średnich przedsiębiorstw, a także upowszechnienie i wdrożenie standardu cyberbezpieczeństwa dla firm w Polsce. Program ma zachęcić i wspierać przedsiębiorców z sektora MŚP w zakresie wdrażania niezbędnych zasad bezpieczeństwa IT.

Więcej informacji na temat spotkania, tematyka i terminy kolejnych wideokonferencji z cyklu „Idea Rozwoju Twojego Biznesu” oraz informacje o szkoleniach dla przedsiębiorców można uzyskać na stronie PARP

Organizatorami tegorocznego cyklu wideokonferencji #IdeaRozwojuBiznesu są Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Źródło: parp.gov.pl

To top