Zasoby ludzkie a sukces biznesu – szkolenie w CRL

W czwartek 1 lutego w Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się bardzo inspirujące i niezwykle merytoryczne szkolenie pn. ,,Zachowanie przewagi konkurencyjnej dzięki zasobom ludzkim” dedykowane przedsiębiorcom, pracodawcom oraz pracownikom firm, w ramach cyklu „ROZWIJAMY ostrowiecki BIZNES”. Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Rozwoju Lokalnego.

Szkolenie w sposób fachowy i profesjonalny poprowadził Zbigniew Brzeziński – lider Grupy Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w dziedzinie komunikacji i rynku pracy. Aktualnie też członek Zespołu ds. Promocji Miasta Kielce i Zespołu ds. Gospodarki i Innowacji Programu SMART City Miasta Kielce.

W trakcie szkolenia uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie są najnowsze trendy w skutecznym Employee Brandingu, podparte wynikami badań prowadzonych w kraju i za granicą. Prowadzący przedstawił oczekiwania zarówno ze strony pracodawców, ale przede wszystkim pracowników (szczególnie młodych) – co do zasad zatrudniania i organizacji pracy. Szczególną rolę na obecnym rynku pracy odgrywają tzw „silversi” czyli pracownicy w wieku 50 +, więc temat ten również pojawił się na spotkaniu. Ponadto uczestnicy dowiedzieli się o roli mentorów w nowoczesnej organizacji firmy, na czym polega Job Speed Dating i Master Speech oraz co to jest tzw. „turkusowe zarządzanie”. Pan Zbigniew posłużył się wieloma interesującymi przykładami z krajowego – i nie tylko – „podwórka” – m. in. z Porto, gdzie w niekonwencjonalny, ale skuteczny sposób rozwiązano problem rekrutacji i przygotowania pracowników pod kątem zapotrzebowania przedsiębiorców, kwalifikacji i kompetencji kandydatów oraz oferty edukacyjnej opracowanej przez miejscowy samorząd.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich UCZESTNIKÓW!

To top