„Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców” – jak i gdzie szukać środków na rozwój firm

„Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”– to temat kolejnego bezpłatnego spotkania informacyjnego, które odbyło się 14 maja 2024 r. w Centrum Rozwoju Lokalnego. Współorganizatorem spotkania był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego w Skarżysku – Kamiennej.
Ponad 20 przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem środków na rozwój działalności mogło uzyskać cenne informacje na temat projektów, form dofinansowań oraz warunków uzyskania wsparcia. Ofertę Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju zaprezentowali Panowie Krzysztof Pawełoszek oraz Adam Sadło – to głównie pożyczki: na rozwój turystyki, inwestycyjna oraz obrotowa. Ponadto zaoferowali bezpłatne wsparcie swojej instytucji na każdym etapie przygotowywania i rozliczania wniosku, zachęcali również do konsultacji z doradcami ŚFR.
Reprezentujące Punkt Informacyjny FEŚ Panie Jolanta Grzeczyńska i Katarzyna Solarz przybliżyły Programy z Funduszy Europejskich, w ramach których udzielane jest wsparcie dla przedsiębiorców. Uczestnicy mogli się przekonać, że środków nie brak i warto się o nie starać tym bardziej, że udzielane są na warunkach preferencyjnych, rzeczywiście zachęcających do skorzystania z nich.
Wsparcie obejmuje – oprócz pieniędzy na rozwój firm, także środki na opracowanie i wdrożenie innowacji, refundację kosztów szkoleń i kursów dla przedsiębiorców i ich pracowników (tu należy korzystać z Bazy Usług Rozwojowych), a nawet wsparcie zdrowotne w postaci pakietów badań diagnostycznych i rehabilitacyjnych.
Oczywiście należy śledzić strony internetowe instytucji takich jak PARP, BGK, Urząd Marszałkowski oraz Operatorzy realizujący projekty i bezpośrednio udzielający wsparcia.
Po części wykładowej był też czas na konsultacje indywidualne i pytania ze strony przedsiębiorców.
Zapraszamy do śledzenia strony CRL, gdzie  w zakładce „Przedsiębiorczość/Fundusze na start i rozwój firm”  publikujemy informacje o aktualnych konkursach i naborach.
To top