Finał Programu Fantastyczne Możliwości: Dzień Pełen Zabawy i Kreatywnej Edukacji 

 
 11.06 odbyło się uroczyste podsumowanie Programu Fantastyczne Możliwości, które zorganizowało Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim Wydarzenie było prawdziwym świętem dobrej zabawy i kreatywnej edukacji, a udział wzięli w nim uczniowie klasy 5 PSP nr 10 wraz z rodzicami
 
Program Fantastyczne Możliwości to szkolny program profilaktyki uniwersalnej skierowany do dzieci w wieku 11-12 lat. Jego głównym celem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej i zmniejszenie problemów alkoholowych wśród nastolatków wchodzących w okres dojrzewania.
 
Podczas finałowego Wieczoru Dobrej Zabawy uczestnicy programu podsumowali 14-tygodniową przygodę, która rozpoczęła się w marcu. Wspólnie bawili się, brali udział w konkursach i quizach, a także dzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami z programu.
 
„Fantastyczne Możliwości” okazało się ogromnym sukcesem, ciesząc się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców. Program pomógł dzieciom poznać negatywne skutki picia alkoholu, rozwinąć umiejętności radzenia sobie z presją rówieśniczą oraz odkryć alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.
 
Program okazał się znakomitym sposobem na dotarcie do dzieci z ważnym tematem jakim jest profilaktyka alkoholowa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu, a szczególnie nauczycielom i liderom młodzieżowym za zaangażowanie i poświęcony czas
 
Program Fantastyczne Możliwości został zrealizowany w ramach inicjatywy Centrum Profilaktyczno-Edukacyjnego „BEZ NAPIĘCIA”.
To top