„Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców” – bezpłatne spotkanie w CRL

Za nami druga – dodatkowa edycja spotkania informacyjnego ,,Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców”, którego organizatorem było Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego w Skarżysku – Kamiennej oraz Świętokrzyskim Funduszem Rozwoju. Uczestnicy otrzymali informacje na temat możliwości pozyskania środków na rozwój działalności, form wsparcia oraz warunków jego uzyskania.
Ofertę Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju zaprezentowali Panowie Krzysztof Pawełoszek oraz Adam Sadło – to głównie pożyczki: na rozwój turystyki, inwestycyjna oraz obrotowa. Ponadto zaoferowali bezpłatne wsparcie swojej instytucji na każdym etapie przygotowywania i rozliczania wniosku, zachęcali również do konsultacji z doradcami ŚFR.
Reprezentujące Punkt Informacyjny FEŚ Panie Jolanta Grzeczyńska i Katarzyna Solarz przybliżyły Programy z Funduszy Europejskich, W ramach których udzielane jest wsparcie dla przedsiębiorców. Uczestnicy mogli się przekonać, że środków nie brak i warto się o nie starać tym bardziej, że udzielane są na warunkach preferencyjnych, rzeczywiście zachęcających do skorzystania.
Wsparcie obejmuje – oprócz pieniędzy na rozwój firm, także środki na opracowanie i wdrożenie innowacji, refundację kosztów szkoleń i kursów dla przedsiębiorców i ich pracowników (tu należy korzystać z Bazy Usług Rozwojowych), a nawet wsparcie zdrowotne w postaci pakietów badań diagnostycznych i rehabilitacyjnych.
Oczywiście należy śledzić strony internetowe instytucji takich jak PARP, BGK, Urząd Marszałkowski oraz Operatorzy realizujący projekty i bezpośrednio udzielający wsparcia.
Po części wykładowej był też czas na konsultacje indywidualne i pytania ze strony przedsiębiorców.
Zapraszamy do śledzenia strony CRL, gdzie w zakładce „Przedsiębiorczość/Fundusze na start i rozwój firm” publikujemy informacje o aktualnych konkursach i naborach.
To top