Healthcare Investment Hub – wsparcie dla startupów z sektora healthcare

Polski Fundusz Rozwoju oraz PFR Ventures zapraszają do wzięcia udziału w programie Healthcare Investment Hub. Jest to projekt angażujący specjalistyczne europejskie fundusze VC i wspierający startupy z sektora healthcare poszukujące inwestycji. Skierowany jest on do startupów z branży healthtech, medtech oraz biotech.

Cele programu:

1. Zapewnienie sieciowania ekosystemowego.
2. Dostęp do wiedzy i funduszy VC.
3. Wsparcie w rozwoju projektu.
4. Stworzenie hubu branżowego w obszarze innowacji zdrowotnych.

Organizatorzy poszukują do współpracy: 7 startupów healthtech, 5 startupów medtech, 3 startupów biotech.

W dniach 27 czerwca – 2 sierpnia prowadzony jest nabór zgłoszeń, spośród których wyłonione zostaną najciekawsze pomysły. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 19 sierpnia 2024 r. W ramach głównych działań programu od września 2024 r. uczestnicy będą mieli okazję nawiązać współpracę ze specjalistycznymi funduszami VC działającymi m. in. w obszarze healthcare, będą mogły określić swój cel pozyskania kapitału, warunki współpracy ze specjalistycznymi VC oraz swoją strategię inwestycyjną oraz nawiązać relacje z partnerami biznesowymi, korporacyjnymi, jednostkami publicznymi oraz funduszami VC. W tym okresie zaplanowane zostały webinary, bootcampy, konsultacje i spotkania stacjonarne, a podsumowaniem będzie gala, która odbędzie się 28 listopada 2024 r.

Program przewiduje trzy etapy:

  1. Wiedza: warsztaty online i dwa bootcampy stacjonarne w Warszawie.
  2. Konsultacje: rozmowy online, przygotowanie do rozmowy z zagranicznym funduszem venture capital
  3. Networking: spotkanie z inwestorami, analizy eksperckie.

UWAGA! Program skierowany jest do zespołów, które są już na etapie rozwoju technologii i prowadzą działalność posiadając osobowość prawną, jest dedykowany dla startupów, które poszukają lub niebawem będą poszukiwały inwestycji.

Startupy zainteresowane wzięciem udziału w programie powinny do 2 sierpnia 2024 r. złożyć formularz zgłoszeniowy oraz przygotować prezentację multimedialną w języku angielskim.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Przedstawiciele startupu muszą jedynie zapewnić sobie zakwaterowanie podczas wydarzeń stacjonarnych.

Więcej informacji o programie wraz z harmonogramem oraz formularzem aplikacyjnym on-line dostępne są na stronie (TUTAJ).

 

To top