Przedsiębiorcze konsultacje w PUP i na Targowisku Miejskim

Kolejny raz Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Targowiskami Miejskimi oraz Powiatowym Urzędem Pracy zorganizowało konsultacje z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz powiatu ostrowieckiego.

Stoisko konsultacyjne CRL funkcjonowało 20 czerwca w Hali „Białej” na Targowisku Miejskim oraz 26 czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy
Nasi specjaliści doradzali  w zakresie:

  • zakładania działalności gospodarczej,
  • możliwości pozyskania środków na start,
  • zasad tworzenia biznesplanów,
  • zasad wypełniania wniosków dotacyjnych.

Łącznie z doradztwa skorzystało kilkanaście osób, które dopytywały o możliwości pozyskania środków na działalność, procedur związanych z zakładaniem firmy, a także możliwością konsultacji podczas przygotowywania wniosku i biznesplanu do oferujących wsparcie. Własny biznes to dla wielu osób atrakcyjna perspektywa realizacji własnej ścieżki kariery. Wsparcie w formie dotacji czy niskooprocentowanych pożyczek oferowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego czy Podmiotów Finansujących ze środków publicznych z terenu naszego województwa stanowi dodatkową zachętę do spróbowania sił w pracy na własny rachunek. Rozmowy z osobami zainteresowanymi wskazują też na dużą kreatywność jeśli chodzi o pomysły na biznes oraz uważną obserwację rynku i zapotrzebowania potencjalnych klientów.

Przy okazji na stoisku pracownicy CRL zachęcali do korzystania także z oferty jednostki dotyczącej bezpłatnych szkoleń, spotkań informacyjnych i inicjatyw dotyczących promocji i rozwoju przedsiębiorczości oraz do śledzenia strony internetowej oraz fanpejdża Centrum, gdzie na bieżąco zamieszczane są informacje o nowych projektach i programach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości.

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konsultacji kierujemy do naszych Partnerów:

  • Targowisk Miejskich
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św.
To top