Ekologia to nie tylko elektryczne auta, a miasta to nie tylko beton. To także przyroda spontaniczna, którą warto rozwijać, bo zdecydowanie lepiej radzi sobie z przeciwnościami niż nasadzenia w donicach czy na dachach. To ważne ze względu na zmiany klimatu, konieczność oszczędzania wody i bezpieczeństwo mieszkańców. Co więc warto robić, aby chronić przyrodę w mieście, a co jest tylko przejściową modą? W imieniu organizatorów zapraszamy na webinarium 25 lipca o 19:00.
Podczas webinarium wyjaśnione zostaną podstawowe zagadnienia związane z ochroną i rozwijaniem przyrody na terenach zurbanizowanych:
- co to jest zielono-błękitna infrastruktura miasta,
- jakie są pomysły na enklawy zieleni, m.in.: łąki kwietne, mikrolasy, ogrody deszczowe, zielone przystanki, ptakomaty,
- jakie pytania zadawać samorządom i do czego dążyć, aby działania na rzecz środowiska w mieście miały sens,
- na co zwracać uwagę podczas planowania i realizacji działań „eko” w mieście.
Zapisz sięotwiera się w nowej karcie pod linkiem https://fundacjaimstefanabatorego.clickmeeting.com/webinarium-woda-i-zielen-sprawa-dla-miasta-i-spolecznikow/register i w czwartek 25 lipca (czwartek) o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.
Webinarium prowadzi:
Marzena Mruk-Wszałek – spędziła 21 lat w biurze planowania przestrzennego jako projektantka w zespole ochrony środowiska. Brała udział w tworzeniu dokumentów strategicznych i innych opracowań związanych ze środowiskiem i przyrodą. Właśnie zakłada swoją Fundację Miasto Botaniczne, która będzie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju. W tym roku działa w akcji Masz Głos Fundacji Batorego.
Źródło: www.ngo.pl