W środę 25 lutego 2025 r. przeprowadzony został ostatni warsztat z przedsiębiorczości dla uczniów ósmych klas ostrowieckich publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 pn. ,,Dzisiaj uczeń, jutro przedsiębiorca!”
W zajęciach udział wzięli uczniowie z 24 klas, którzy kształtowali postawy przedsiębiorcze, zdobywali podstawową wiedzę w zakresie przedsiębiorczości oraz informacje przydatne podczas dokonywanych wyborów edukacyjno-zawodowych
Zakres tematyczny czterogodzinnych warsztatów wyglądał następująco:
- źródła pomysłów na biznes,
- konstruowanie mini biznesplanu,
- zalety i wady prowadzenia działalności gospodarczej,
- ocena szans planowanej działalności gospodarczej,
- źródła finansowania – środki na start.
Dodatkowo każda klasa wzięła udział w wizycie studyjnej u jednego z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sandomierskiej 26A w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczniowie mogli poznać historię powstania każdej z firm, przyjrzeć się, jak wygląda w niej praca, a nawet samemu spróbować swoich sił wykonując drobne zadania.
Podczas każdego warsztatu powstawały ambitne mini biznesplany dotyczące pomysłu na prowadzenie działalności gospodarczej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tworzyli je uczniowie w 4-5 osobowych zespołach. Najlepsze prace zostaną zakwalifikowane do finału, który odbędzie się 26 marca 2026 r. w sali kinowo-widowiskowej Centrum Tradycji Hutnictwa. Wtedy to młodzi przedsiębiorczy zaprezentują swoje pomysły swoim rówieśnikom oraz Komisji Konkursowej, która przyzna nagrody i wyróżnienia.
Nie możemy się doczekać!















