W środę 17 sierpnia w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się kolejne – trzecie już- warsztaty z cyklu „OD KIESZONKOWEGO DO BUDŻETU DOMOWEGO”. Warsztaty zorganizowało Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, a poprowadziła je tradycyjnie Aleksandra Pastuszka– specjalista ds. obsługi inwestorów i przedsiębiorczości.

W zajęciach wzięło udział ośmioro uczestników, którzy poprzez zadania logiczne, zabawy i quizy poznawały tajniki podstaw ekonomii, historii i zadań pieniądza, form płatności, ale przede wszystkim uczyły się oszczędzania, jego zalet oraz sposobów na efektywne i rozsądne gospodarowanie swoim budżetem.

Jak przystało na bibliotekę nie zabrakło odniesień literackich. Wiersz Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel” posłużył jako pomoc edukacyjna do wskazania zalet oszczędności i negatywnych stron rozrzutności.

Młodzi słuchacze poznali także metodę oszczędzania zwaną „Metodą trzech słoików”. Polega ona na przygotowaniu trzech słoików z przeznaczeniem na różne cele – gromadzenie oszczędności na drobne wydatki, poważniejsze inwestycje (np. rower lub smartfon) oraz na wsparcie charytatywne (np. zbiórki czy wspomaganie potrzebujących). Każde z dzieci przygotowało własne etykiety na słoiki, a do domu otrzymało zadanie, aby wspólnie z rodzicami przygotować trzy własne słoiki i zdjęcia ich przesłać do CRL.

Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali nagrody, a wszystkie dzieci otrzymały zestaw upominków i gadżetów CRL.

Za pomoc i wsparcie w przygotowaniu oraz realizacji warsztatów jak również za udostępnienie pomieszczenia na zajęcia pragniemy serdecznie podziękować Dyrektorowi Panu Pawłowi Górniakowi oraz Pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

To top