„Zabawka Przyjazna Dziecku 2022” – XII edycja

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do wzięcia udziału w XII edycji Konkursu „Zabawka Przyjazna Dziecku”. Prace należy przesyłać do 30 października 2022 r.

ORGANIZATOR: Muzeum Zabawek i Zabawy

O KONKURSIE: Do tej pory odbyło się 11 edycji (konkurs realizowany jest co 2 lata). Podsumowaniem konkursu jest wydanie katalogu z nagrodzonymi i wyróżnionymi projektami oraz, co dla nas ważne, przyjęcie najlepszych zabawek w szeregi zbiorów, co pozwala tworzyć kolekcję zabawek współczesnych. Tradycją stała się także wystawa pokonkursowa, którą odwiedza szeroka rzesza naszych odbiorców, dzięki czemu wskazujemy dobre praktyki w wyborze zabawek dla dzieci.

Ocenie poddane zostaną nadesłane prace w dwóch kategoriach:

1. Zabawki wdrożone do produkcji.

2. Zabawki artystyczne, prototyp, ludowe.

CEL KONKURSU: Na przestrzeni lat konkurs ewoluował, powstał jako odpowiedź na bylejakość zabawek sprowadzanych do Polski najczęściej z Chin, które przed kilkunastoma laty zdominowały rynek. Początkowo konkurs skierowany był do dzieci, by w konsekwencji stać się konkursem dla profesjonalistów: projektantów, producentów, twórców ludowych. Konkurs ma na celu wyłonienie i promowanie najlepszych zabawek polskich projektantów i twórców ludowych. Przedmiotem konkursu mogą być wszystkie rodzaje zabawek oraz gier (zręcznościowych, planszowych, logicznych), książki, programy multimedialne dla dzieci.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ: Do konkursu mogą przystąpić: – wszyscy chętni pełnoletni, a w szczególności: artyści, projektanci, rzemieślnicy wytwarzający na zamówienie lub w krótkich seriach (nie w sposób przemysłowy) zabawki artystyczne, pełnoletni uczniowie i absolwenci szkół plastycznych, studenci kierunków plastycznych wyższych uczelni (prace dyplomowe, prototypy), twórcy ludowi.

NAGRODY:

1) Pierwsza nagroda – 2.000 zł.

2) Wyróżnienie – 1.000 zł

Nagroda Targów Kielce w postaci udostępnienia przestrzeni wystawienniczej na Międzynarodowych Targach Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka Kids’ Time 2023 r.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: do 30 października 2022 r.

Więcej informacji pod linkiem:  www.muzeumzabawek.eu/o-muzeum/konkursy/

KONTAKT: Muzeum Zabawek i Zabawy tel. 41 34 337 00 poczta@muzeumzabawek.eu

To top