„Akademia Młodego Przedsiębiorcy” – wizyty studyjne w KPT

Pierwsza edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy zbliża się wielkimi krokami do końca. 18 i 19 maja odbyły się ostatnie zajęcia na Wydziałach Level Up i Start Up. Były to wyjazdy studyjne do Kieleckiego Parku Technologicznego.
Młodzież zapoznała się z działalnością Parku, ale to nie wszystko. Studenci Wydziału Start Up wzięli udział w warsztatach ,,Świecące w ciemności – luminescencja”, podczas których dowiadywali się czy świetliki świecą tak samo jak żarówki, czy istnieją świecące grzyby, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Nie obyło się bez wielu intrygujących doświadczeń, w trakcie których młodzi sprawdzali m. in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło i w jaki sposób zjawisko luminescencji pomaga w prowadzeniu śledztwa.
Studenci Wydziału Level Up natomiast, wzięli udział w warsztacie z druku 3D. Mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawych informacji dotyczących zastosowania druku 3D w medycynie, weterynarii oraz sporcie. Poznali również empirycznie technologie obróbki i wytwarzania z zastosowaniem frezowania CNC, wycinania laserowego, wycinania strumieniem wody, druku 3D z materiałów termoplastycznych oraz żywic światłoutwardzalnych. Najaktywniejsi słuchacze otrzymali breloki wydrukowane w technologii 3D.
Przed nami już tylko zakończenie roku akademickiego, które odbędzie się w czerwcu. A co później? Druga edycja Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to rekrutacja do niej powinna ruszyć na początku września, czyli tuż po wakacjach.
ZAPRASZAMY!

Akademia Młodego Przedsiębiorcy wchodzi w skład zadania pn.: Utworzenie Ostrowieckiego Integratora Edukacji i Przedsiębiorczych. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

To top