Kolejne edycje szkoleń pn. „Ostrowczanin na swoim” za nami!

W połowie listopada w Centrum Rozwoju Lokalnego rozpoczęliśmy realizację szóstej już edycji szkoleń pn. „Ostrowczanin na swoim”. Udział w zajęciach wzięły kolejne osoby chcące pracować na swoim. Zajęcia były realizowane podczas dwudniowych spotkań, w ramach których uczestnicy rozwijali kompetencje osobiste niezbędne do prowadzenia biznesu oraz uzyskiwali praktyczną wiedzę na temat zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Każde ze szkoleń było prowadzone
z uwzględnieniem potrzeb i preferencji poszczególnych grup uczestników: Doświadczeni na Swoim (osoby w wieku 50+), Młodzi na Swoim (osoby w wieku do 29 roku życia), Młodzi Rodzice na Swoim oraz Seniorzy na Swoim (emeryci, którzy chcą być aktywni i realizować się zawodowo).

Do tej pory w szkoleniach wzięło udział łącznie 230 osób – mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Zrealizowano 368 godzin zajęć.

Kolejna i zarazem ostatnia edycja szkoleń odbędzie się w lutym 2024 roku. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapisów – wystarczy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy w siedzibie Centrum Rozwoju Lokalnego. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. Szczegółowe informacje, w tym formularz zgłoszeniowy, zasady rekrutacji, regulamin, program oraz terminy szkoleń dostępne są na stronie internetowej www.crl.ostrowiec.pl oraz w naszej siedzibie.

Szkolenia pn. „Ostrowczanin na swoim” są realizowane w ramach projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 2 974 766 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego EOG. Celem projektu jest poprawa życia mieszkańców w różnym wieku poprzez osiągnięcie różnorakich zmian w rozwoju społeczno-gospodarczym miasta oraz
w sferze lokalnej administracji publiczne.

To top