Dzień Wolontariusza z CRL

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto przypadające 5 grudnia. Zostało ono ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Nardów Zjednoczonych. Cel jaki przyświecał jego zapoczątkowaniu to uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności. Z tej właśnie okazji najbardziej aktywni ostrowieccy wolontariusze wraz z opiekunami wzięli udział w koncercie muzyki relaksacyjnej oraz otrzymali życzenia i podziękowania.
Specjalnie przygotowane na tę okoliczność dyplomy i kalendarze wręczała dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego, Agnieszka Rogalińska oraz w imieniu starosty Marzena Dębniak, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Mariusz Łata.
– Już po raz drugi Powiat Ostrowiecki wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego podziękował najbardziej aktywnym wolontariuszom -mówi Agnieszka Rogalińska, dyrektor CRL.
– Celem było przede wszystkim uhonorowanie takiego wolontariatu młodych ludzi, którzy chcą pomagać i potrzebują pomagać – dodaje.
Spotkanie w przeddzień święta wolontariuszy wpisuje się w Akademię Pełną Zdrowia, w ramach której prowadzonych jest szereg działań profilaktycznych, a jedną z nich są koncerty relaksacyjne.
– Tym koncertem chcieliśmy podziękować wolontariuszom za całoroczną pracę, przy okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Myślę, że forma koncertu spodobała się młodzieży i będziemy dla nich organizować takie koncerty cyklicznie – dodał naczelnik.
To top