„BIZNESPLAN” – spotkanie informacyjne w CRL

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej – pomimo obecnej skomplikowanej sytuacji ekonomicznej – nadal cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców jako forma aktywności ekonomicznej i samorealizacji na rynku pracy.

Ważne jest, aby to prowadzenia własnej firmy przygotować się jak najlepiej i zdobyć jak najwięcej przydatnej wiedzy i orientacji w często zmieniających się przepisach i regulacjach.

W środę 22 czerwca 2022 r. w Centrum Rozwoju Lokalnego odbyło się kolejne spotkanie informacyjne z cyklu: „ZACZYNAM w OSTROWCU”. Tematem spotkania był „BIZNESPLAN” . Poprowadził je Marcin Sztaba – pracownik działu Obsługi Inwestora i Przedsiębiorczości CRL

W jego trakcie uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zabrać się za przygotowanie biznesplanu i dlaczego jest to tak istotny dokument w procesie starania się o dofinansowanie do działalności.

Istotą biznesplanu jest jego dokładność i konieczność solidnego skalkulowania prezentowanych w nim informacji – kosztów, prognozowanych zysków, wzrostów sprzedaży. Bardzo ważne jest właściwe uzasadnienie zaprezentowanych w nim działań i wydatków.

Biznesplan musi więc być rezultatem efektywnie przeprowadzonej analizy, na którą składają się: dobrze przemyślana i skonkretyzowana koncepcja produktu lub usługi, bilans kosztów i zysków, działania marketingowe oraz  charakterystyka rynku.

Ponieważ spotkanie informacyjne daje możliwość jedynie teoretycznego omówienia tematu uczestników zachęcono do skorzystania z wsparcia w postaci bezpłatnych konsultacji własnych biznesplanów z doradcami CRL.

Planowane są kolejne spotkania informacyjne z zakresu przedsiębiorczości, zachęcamy więc do śledzenia strony internetowej CRL, fanpejdża  oraz informacji medialnych  i korzystania z oferty jednostki.

To top