Konkurs profilaktyczny ph. „NIE DLA NAŁOGÓW – TAK DLA PASJI”!

W czwartek, 07.12.2023 r. Centrum Rozwoju Lokalnego podsumowano konkurs profilaktyczny ph. „NIE DLA NAŁOGÓW – TAK DLA PASJI”!
Celem konkursu była promocja aktywnego stylu spędzania czasu wolnego w trybie offline jako alternatywy dla nadużywania nowoczesnych technologii. Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci i młodzieży, ogłoszony z naborem prac od 4 do 31 maja 2023 r. Złożono 105 prac konkursowych. Nagrodzono 11 osób, po 3 z każdej kategorii wiekowej oraz przyznano 5 wyróżnień. Nagrodzone prace zostały wydane w formie kalendarza ściennego na rok 2024 z ilustracjami prac laureatów i osób wyróżnionych w konkursie jako element profilaktyki uzależnień behawioralnych wśród dzieci i młodzieży.
Laureaci konkursu:
W kategorii szkoły podstawowe, klasy 1 – 4:
I. Hanna Feliksiowska
II. Filip Romański
III. Paula Tarłowska
W kategorii szkoły podstawowe, klasy 5 – 8:
I. Marcel Langner,
II. Yana Nazarovets,
III. Paweł Śliwiński
Wyróżnienia:
Przemek Zioło
Bartosz Cieślik
Maria Horojdko
Wojciech Madej
Katarzyna Walczyk
Spotkanie rozpoczęła Agnieszka Rogalińska – Dyrektor Centrum Rozwoju Lokalnego dziękując uczestnikom za udział i złożone prace. Wspomniała o trudnym zadaniu jakie miało Jury w wyborze najlepszych prac z uwagi na bardzo wysoki poziom artystyczny oraz przekaz. Gratulując laureatom życzyła Wesołych Świąt, będących czasem odpoczynku i relaksu w gronie najbliższych.
Udział w wydarzeniu wzięli: Pan Artur Łakomiec – Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Pani Mirosława Duda – autorka tekstów, Aleksandra Kwapisz – autorka oprawy graficznej oraz rodzice, opiekunowie i grono pedagogiczne, którzy służyli pomocą i wsparciem w przygotowaniu prac.
Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu otrzymały kalendarz ścienny na 2024, w którym znajdują się nagrodzone oraz wyróżnione prace.
To top