„Tajemniczy skrzat”

We wtorek 05.12.2023 r. w sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt. „Tajemniczy skrzat” przygotowanym przez aktorów Teatr Kurtyna z Krakowa.
To bajka profilaktyczna o małej, nadpobudliwej ruchowo Lence, która miała problem z rozładowaniem swojej ogromnej energii, a zapracowani rodzice nie mieli czasu zabierać ją na plac zabaw. Nudząc się popołudniami uwielbiała grać w gry w taty telefonie, a wieczorami wykorzystywała swój wolny czas bawiąc się gamepadem, który dostała na urodziny.
Bajka „Tajemniczy Skrzat” zwraca uwagę na problemy współczesnych, przebodźcowanych dzieci, których często jedyną rozrywką jest oglądanie filmików w telefonie lub granie na konsolach. Dzieci cierpiących na brak wspólnej zabawy z rówieśnikami i brak przebywania na świeżym powietrzu.
Przedstawienie przyniosło wiele wartości wychowawczo-profilaktycznych: zapoznanie się z podstawowymi zasadami profilaktyki uzależnień, zbyt częste i długie korzystanie z tabletów, laptopów, telefonów komórkowych, niewłaściwa dieta.
„Tajemniczy Skrzat” został zorganizowany w ramach inicjatywy Centrum Profilaktyczno-Edukacyjnego „BEZ NAPIĘCIA”.
To top