„Mini- wojny robotów” w CRL!

„BAWIĄC – UCZYĆ, UCZĄC – BAWIĆ!” Zgodnie z tym hasłem w Centrum Rozwoju Lokalnego odbyły się bezpłatne warsztaty z robotyki i programowania. Przez cztery dni dzieciaki miały świetną frajdę połączoną z nauką kreatywnego myślenia i podstaw programowania. Współorganizatorami zajęć były Centrum Rozwoju Lokalnego oraz firma CODUJ.PL. Pod okiem prowadzących zajęcia Panów Rafała Jabłońskiego i Marcina Miszczaka z firmy CODUJ.PL grupa uczyła się programować roboty, a ostatniego dnia swego rodzaju gwoździem zajęć były „mini-wojny robotów”! Zajęcia były w całości bezpłatne, a firma CODUJ.PL bezpłatnie udostępniła na warsztaty sprzęt wraz z oprogramowaniem. Pomysł okazał się strzałem w „10”! Dzieci z pełnym zaangażowaniem uczyły się zasad programowania i kodowania oraz sterowania robotami. Okazało się, że kodowanie i programowanie wcale nie muszą być trudne i skomplikowane, a połączenie nauki i dobrej zabawy to świetny pomysł na aktywne spędzenie zimowych ferii!

Idea zajęć miała też na celu promocję uczenia się i poznawania nowoczesnych technologii, zwłaszcza w kontekście obecnych kierunków rozwoju cywilizacyjnego i technologicznego, w którym programowanie i robotyka są jednymi z kluczowych dziedzin. Jak podkreślił Pan Rafał Jabłoński – w Ostrowcu mamy wielu młodych utalentowanych uczniów, a także szkołę – Technikum Nr 3 im. Hutników Ostrowieckich, która przoduje w edukacji związanej z nowoczesnymi technologiami – która daje sporo możliwości kształcenia i rozwijania ich zainteresowań w tym kierunku. Kluczowy staje się rozwój szkolnictwa wyższego oraz inwestycji w nowoczesne technologie ze strony przedsiębiorców, co pozwoli w pełni wykorzystać zainteresowania, pasje i zdolności wykształconych i kreatywnych pracowników.

Wszystkim „Małym Inżynierom” GRATULUJEMY, a Panu Rafałowi i Marcinowi DZIĘKUJEMY za świetną inicjatywę i SUPERprofesjonalne przeprowadzenie warsztatów!

 

 

Poniżej relacja z wydarzenia opublikowana na profilu YouTube Gazety Ostrowieckiej

https://www.youtube.com/watch?v=2Gv84jQfpyU&t=9s

 

 

To top