„Debiuty w partycypacji” to program wspierający działające lokalnie organizacje, które jeszcze nie mają doświadczenia we włączaniu społeczności do decydowania o wspólnych sprawach. Masz pomysł, jak zachęcić swoją społeczność do aktywności obywatelskiej? Chcesz dowiedzieć się, jak się do tego zabrać? Dołącz do programu!
W programie otrzymasz wsparcie mentorskie i finansowe, które pomoże Twojej organizacji przeprowadzić np. lokalną debatę / naradę, konsultacje dotyczące ważnego tematu (np. rozwoju miejscowości) czy społeczną diagnozę wspólnej przestrzeni. Warto pamiętać, że partycypacja to wpływ mieszkańców i mieszkanek na decyzje podejmowane przez władze samorządowe, ale także przez instytucje mu podległe, tj. szkoła, biblioteka, rada osiedla. Zatem jeśli czujesz, że chcesz coś zrobić w tym obszarze i masz chęć działania, ale nie masz doświadczenia, sprawdź jak możemy pomóc Twojej organizacji postawić pierwsze kroki.
Kto?
Przede wszystkim zależy nam na współpracy z młodymi organizacjami z małym doświadczeniem działającymi:
- w małych miejscowościach i/lub wsiach
- w miastach powiatowych i byłych miastach wojewódzkich
- szczególnie zapraszamy osoby z województw: podkarpackiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego
Jak dołączyć do programu?
Zgłoszenia do II edycji programu trwają do 12 kwietnia 2024 r. (piątek) do godz. 12:00 poprzez formularz dostępny na stronie Zgłoś sięotwiera się w nowej karcie. Formularz jest prosty – poprosimy w nim m.in. o kilka słów o Twojej organizacji, pytamy o powody dołączenia do programu oraz wstępny pomysł na działanie.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem zapraszamy na webinar informacyjny 25 marca 2024 r. o godzinie 15:00.
W razie pytań – kontakt z koordynatorem Marcinem Góreckim – telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-17:00 pod numerem telefonu: 500 142 994 lub mailowo: mgorecki@stocznia.org.plotwiera się w nowej karcie
Program „Debiuty w partycypacji” realizowany jest w partnerstwie z German Marshall Fund.
Środki finansowe pochodzą z programu CEBRICS Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego USAID.